Faydalı Bilgiler Su Arıtma Cihazı Fiyatları

Su Arıtma Cihazı Fiyatları

Su Arıtma Cihazı Fiyatları

Dünyanın nüfusu ile birlikte hızla artan tüketim ihtiyaçları sonucunda çok ciddi boyutlara ulaşan çevre kirliliğinin insan hayatı üzerinde olumsuz etkileri olduğu yadsınamaz bir gerçek. Canlı yaşamının sürdürülebilirliği açısından büyük bir öneme sahip olan suyun doğru kullanılması tüm insanlık için büyük bir önem taşıyor.

Artan çevre kirliliği ile birlikte kirlenen temiz su kaynakları ve doğanın sahip olduğu muhteşem su döngüsünün kusursuz işleyişini eskisi gibi yerine getirememesi su kaynaklarına daha çok özen gösterilmesi gerekliliğini gündeme getiriyor. Su arıtma cihazı kullanımı başta karbon ayak izini azaltmak olmak üzere hem çevre hem de insan sağlığı açısından büyük bir öneme sahip. Su arıtma cihazları sadece sağlık için ideal içeriğe sahip bir suya erişmeyi kolaylaştırmıyor aynı zamanda damacana ve pet şişe kullanımını azaltarak mikro plastiklerin yaşamdan uzaklaştırılmasına katkı sunuyor.

Su Arıtma Cihazı Fiyatları

Su arıtma cihazı satın alma sürecinde ekonomik kaygılar ön plana çıksa da su arıtıcı fiyatları ve şişelenmiş su tüketimi özelinde yapılan bir hesaplama ile kısa sürede avantaj sağlanacağını görmek mümkün. Su arıtma cihazı kullanımı pek çok farklı açıdan kullanım sürecinde 1 yıldan kısa sürede damacana ve şişelenmiş su tüketiminden daha ekonomik olması ile dikkat çekiyor. Özellikle iki ve daha fazla kişinin yaşadığı evlerde ev tipi su arıtma cihazları gözle görülür bir fark yaratıyor. Yine de su arıtma cihazı fiyatları sebebiyle su arıtma cihazı alma kararının etkilenmemesi adına Waternet sunduğu değerli üyelik sistemi ile geleceği korumak için büyük bir adım atıyor.

Şişelenmiş su tüketiminin pek çok dezavantajı vardır. Su uzun süre doğru koşullar altında saklanmadığı zaman, damacanalar için 5 – 15 santigrat aralığının dışına çıkılması ile BPA salınımı meydana gelir. Suyun BPA içeren ya da BPA salınımı yapabilen; yani insan sağlığını olumsuz etkileyecek bileşenlere sahip plastikler içerisinde saklanması sağlık açısından uzak durulması gereken unsurlar arasında yer almaktadır. Özellikle damacanaların kullanım süreçleri hakkında her zaman doğru bilgiye erişememek su arıtma cihazı kullanımının önemini artırmaktadır.

Bir damacananın en fazla 50 kere kullanılması idealdir. Her 50 kullanımdan sonra damacanaların kullanım dışına alınması önerilir. Ancak her zaman damacanaların kullanım döngüsü hakkında şeffaf bilgilere sahip olmak mümkün değildir. Bunun yanı sıra damacanaların temizlenmesi için harcanan su, enerji ve temizleyicilerin çevreye vermiş olduğu zararın da göz önünde bulundurulması gerekir. Bunun gibi pek çok unsur bir araya geldiği zaman su artıma cihazı kullanımının hem insan sağlığı hem de çevre kirliliği açısından oldukça değerli faydalar sunduğu gerçeği ön plana çıkar.

Su Arıtma Cihazı Kullanımının Ekolojik Faydaları

Bir damacana suyu aldığınız zaman sadece o damacananın size gelebilmesi için girdiği temizlenme sürecinde içtiğiniz sudan çok daha fazlasının harcandığını bilmeniz gerekir. Şişelenmiş sular için de benzer bir şekilde şişe üretim süreçlerinde taşıma kapasitelerinin çok daha fazla miktarda su harcandığı, üretim sürecinde önemli miktarda karbon ve su ayak izi oluştuğu bilinmektedir.

Su arıtma cihazları sadece su tasarrufu yapmaya ya da suya konforlu bir şekilde erişim sağlamaya yardımcı olmaz. Aynı zamanda suyun içilebilmesi için zorunlu olarak gerçekleştirilen süreçlerdeki gözle görülmeyen ve ne yazık ki fark edilmeyen su tüketiminin azalmasına da katkı sağlar. Ekolojik açıdan doğa için oldukça değerli etkileri olan su arıtma cihazları sadece bir kez kullanıcıya ulaştırılır ve sonrasında uzun aralıklı filtre değişimleri ile performanslı bir şekilde içilebilir sağlıklı suya erişim imkânı sunarlar. Oysa bir damacana suyun ambalaj üretimi, ambalaj temizliği ve lojistiği ciddi miktarda karbon ve su ayak izi oluşturmaya neden olur.

İhtiyaçlar özelinde tercih edilen su arıtma cihazlarının enerji tüketimi odaklı faydaları da vardır. Hem sıcak hem de oda sıcaklığında arıtılmış su sağlayan cihazlar, yüksek enerji tüketimi yapan su ısıtıcılardan çok daha az enerji tüketirler. Waternet tezgah üstü sebil kısa sürede arıtılmış sıcak su verirken enerji tasarrufu yapmaya da imkân sunan ürünler arasında yer alır. Sıcak, soğuk ve oda sıcaklığı ayarlamaları ile kullanım alanlarındaki her bireyin su ihtiyacını ideal şekilde karşılamak için sunulan Waternet sebil modeli de özellikle iş yerlerinde en çok tercih edilen, iş yerine ekolojik katma değer sunan ürünler arasındadır.

Su Arıtma Cihazı Kullanımının Ekonomik Faydaları

Bir şişe ya da damacana su aldığınız zaman sadece su için ödeme yapmazsınız. Suyun şişelenmesinden dağıtımına kadar geçen süreçlerdeki maliyetler sürekli olarak fiyatlamalara dahil edilir. Şişe ya da damacana su satın aldığınız zaman suyun şişeye girmesi için harcanan enerjinin, suyun ambalajının, suyun dağıtım sürecindeki yakıt ve iş gücü masrafının kısacası bir suyun kaynağından içecek kişiye ulaşıncaya kadar katettiği yoldaki masrafların hepsi için ödeme yapılması gerekir. Su arıtma cihazı kullanımı musluktan gelen suyun ideal bir şekilde arıtılması ve içilebilir hale getirilmesini sağlayarak pek çok masrafı ortadan kaldırmaya olanak sağlar.

Waternet Su Arıtma Cihazı Neden Daha Avantajlı?

Su arıtma cihazı kullanmanın temiz suya daha sağlıklı bir şekilde erişmeyi sağlamanın yanı sıra çevreye de önemli katkıları olduğundan bahsettik. Bu noktada Waternet tarafından sunulan su arıtma cihazlarının sağladıkları avantajların ve insan hayatına sundukları katkıların altının çizilmesi gerekliliği ortaya çıkmaktadır. Su arıtma cihazı kullanmanın avantajlarına ek olarak Waternet su arıtma cihazı kullanmanın da oldukça önemli avantajları vardır. Su arıtma cihazı kullanmak;

Karbon ayak izinin azaltılması,

Sürekli ideal içeriğe sahip suya erişim sağlanması,

Su ayak izinin azaltılması,

Su tasarrufu yapılması,

Damacana ya da pet şişede beklemiş su tüketiminin bitmesi,

Suya karışan mikroplastiklerin ve BPA’nın insan sağlığına zararlı etkilerinin ortadan kaldırılması gibi çok önemli faydalar sunar.

Waternet su arıtma cihazı kullanmak ise su arıtma cihazı kullanmanın sunduğu faydalara ek olarak;

Üyelik sistemi sayesinde arıtma cihazı fiyatları ile satın alma maliyetinin ortadan kalkması,

Yıllık bakım, su arıtma cihazı filtresi değişimi gibi ek ödemelere gerek kalmaması,

İhtiyaçlara uygun cihaz değişim imkânı

Filtre değişim dönemlerinin Waternet tarafından takip edilmesi gibi kolaylıklar sağlar.

Waternet su arıtma cihazının sunduğu ek avantajların yaşam konforuna ve su arıtma maliyetlerine doğrudan nasıl etki ettiğinin daha net anlaşılabilmesi adına süreçleri biraz daha netleştirmek gerek.

Cihazı yatırımı yapmamak: Waternet su arıtma cihazları üyelik sistemi ile sunulurlar. Bu sayede doğrudan bir cihaza yatırım yapmanın yüksek maliyeti ile karşı karşıya kalınmaz. Üyelik sistemi cihaz kurulumu, cihazın üyelik süresi boyunca kullanımı için gerekli olan bakım hizmetlerinin sağlanması, taşınma durumunda yılda bir kez cihazın yeniden kurulumunun gerçekleştirilmesi ve düzenli filtre değişimi gibi süreçleri kapsar. Bu sayede özellikle bakım ve filtre değişim süreçlerinde değişen maliyetlerle karşılaşmak yerine aylık üyelik sisteminin vadettiği ödeme planı kapsamında su arıtma cihazı kullanımının devamlılığı için önemli olan hizmetleri almak mümkün olur.

Su arıtma filtresi değişimi: Su arıtma cihazı satın alırken kullanım miktarı, cihazı kullanacak kişi sayısı ve cihazdan temin edilen suyun kullanım alanının genişliği özellikle su arıtma filtresi değişim süreçlerinde oldukça belirleyici bir unsurdur. Su arıtma filtresinin düzenli değişmesi her zaman ideal içeriğe sahip, temiz su temin etmek açısından büyük bir önem taşır. Waternet su arıtma cihazları üyelik sistemi ile sunuldukları için düzenli filtre değişimi hizmet kapsamında yer alır. Bu da su arıtma cihazı kullanıcılarının filtre takibi yapmasına gerek kalmadan, ek servis ödemeleri ile gizli maliyetlerle karşılaşmadan su arıtma cihazı kullanmalarına olanak sağlar.

Cihaz değişimi: Su arıtma cihazı satın alma kararı sonrasında değişen ihtiyaçlar söz konusu olduğu zaman alınan cihaz boşa çıkar ve yeni bir cihaz daha alınması gerekliliği gündeme gelir. Waternet su arıtma cihazı üyeliği sayesinde bu riskler ortadan kalkar. Üyelik sürecinde su arıtma ihtiyaçlarının değişmesi ile birlikte cihaz değişimi yapılabilmesi uzun vadeli planlar yapmanın getirebileceği riskleri azaltmak açısından oldukça önemlidir.

Filtre değişim takibi: Su arıtma cihazlarının işlevlerini eksiksiz yerine getirebilmesi için cihaz filtrelerinin kullanım sıklığına ve kapasiteye uygun şekilde değiştirilmeleri gerekir. Waternet üyeliği oluşturulurken su arıtma cihazının kullanım yoğunluğu belirlenir. Maksimum kapasitede kullanılan cihazlar için filtre değiştirme süreci 6 ayda 1’dir. Daha düşük kullanım yapılsa da üyelik kapsamında her 6 ayda 1 filtreler değiştirilir. Bu sayede kullanıcıların filtre değişim sürecini takip etmelerine gerek kalmaz.

ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Talebiniz Alındı

Sağlıklı Suya Ulaşmanıza Az Kaldı, En Kısa Sürede Sizinle İletişime Geçeceğiz.