SSS

Faydalı Bilgiler

İletişim

Su Arıtma Cihazı Filtresi Ne Zaman Değiştirilir?

02/08/2022

6 dakika

Su Arıtma Cihazı Filtresi Ne Zaman Değiştirilir?

İçindekiler

Su arıtma cihazı kullanımı son yıllarda hem artan çevre bilinci hem de kaliteli ve lezzetli kısacası iyi suya erişimi kolaylaştırması sebebi ile daha çok talep görüyor. Su arıtma cihazlarının getirdiği konfor alıştıktan sonra vazgeçilmez olsa da bu cihazların kullanımı bazı soru işaretlerinin gündeme gelmesine neden oluyor. Farklı filtreler ile çalışan su arıtma cihazları kullanılmaya başlandığı zaman filtre değişim süreci hakkında detaylı bilgi sahibi olunması sürekli olarak iyi suya erişim sağlamak için bir gereklilik. Su arıtma cihazları kullanıma göre belirli aralıklarla filtreleri değiştirilmesi gereken, suyu farklı filtrelerden geçirerek arıtan ve her filtresinin farklı bir kullanım ömrü olan cihazlar oldukları için de arıtma filtre değişimi de önemli bir süreç oluyor.

Su arıtma sistemlerinde kullanılan farklı yöntemler olsa da günümüzde en popüler ve güvenilir yöntem olarak ters osmoz teknolojisi bir adım öne çıkıyor. Waternet Ters Osmoz Teknolojisi ile her zaman iyi suyu elde edebilirsiniz. Waternet kullanım ihtiyaçlarına ve tercihe göre sunduğu özel sistemleri ile yaşam alanlarda iyi su tüketimini konforlu, çevreci ve sağlıklı bir deneyime dönüştürüyor. Bunların yanı sıra Waternet üyelik sistemi de arıtıcı filtresi değişim süreçlerini ayrı ayrı takip etmek zorunda kalmanızın önüne geçiyor. 

Su Arıtma Filtre Değişim Süreleri

Dünyanın en iyi su arıtma sistemi olarak bilinen ters osmoz teknolojisine sahip olan Waternet cihazlarında farklı filtreler kullanılıyor. Su filtreleri iyi su elde etme sürecinde farklı ihtiyaçlara cevap verdikleri için bu filtrelerin değişim süreleri de farklılaşıyor. Arıtma cihazı filtre değişimi zamanlarının belirlenmesinde su kullanım miktarının da önemli bir etken olduğunu unutmamak gerekiyor. Bu da kullanım alışkanlıklarına göre filtre değişimini gündeme getiriyor.

Son kullanıcıların yani ev tipi su arıtma cihazı kullanıcılarının filtrelerin kullanım ve değişim süreleri ile ilgili hassas bilgilere sahip olması ve değişim zamanını takip etmesi konforlu bir deneyim sunmadığı için bu noktada Waternet üyelik sistemi devre giriyor. Waternet üyelik sisteminde kullanım yoğunluğu ne olursa olsun tüm su arıtma cihazları 6 aylık periyotlarda kontrol ediliyor ve ücretsiz olarak değiştiriliyor. 

Waternet su arıtma cihazlarında kullanılan 6 filtre seçeneği var.

Sediment Filtre: Tortu filtresi olarak da bilinen bu filtre su içerisinde bulunan pas, küf, tortu parçacıklarını filtreliyor. Sediment filtrenin değişim zamanın aksatılması suyun bulanık ve kötü kokulu olmasına neden olur. 

Neosense Filtre: Bu filtre ile sudaki uçucu organik maddeler ve kimyasallar filtreleniyor. Suyu kimyasallardan arındırmak için Neosense filtrelerin takibinin de yakından yapılması gerekir. 

Membran Filtre: Su içerisinde bulunan bakteri ve mikroorganizmalar filtreleniyor. Membran filtre bu özelliği ile suyun kontamine olmaması yani arıtma suyuna mikroorganizma bulaşmaması için çok önemlidir ve değişimi mutlaka yakından takip edilmelidir.

Innosense Filtre: Suyun karbon filtreden geçirilerek kimyasal maddeler ile ilgili filtrelenme kontrolü yapılıyor. Elde edilen suyun güvenle içilebilir olmasını sağlayan bu filtrelerin de değişimine dikkat edilmesi gerekiyor.

İyileştirici Filtre: İyi su standardı olarak kabul edilen tat ve koku deneyimi için su bu filtreden geçiyor. İyileştirici filtrenin değişim zamanının gelmesi ile elde edilen suyun tadında ve kokusunda değişim meydana gelir.

Seramik Filtre: Sudaki mikroorganizma oluşumunu engellemeye ve her zaman taze suya erişmeye imkân sunuyor. Arıtılmış suyun sağlıklı kalabilmesi için seramik filtre büyük bir öneme sahiptir.

Tüm bu filtrelerin değişim süreleri birbirinden farklıdır. Su arıtma filtresi tek bir filtre olarak tasarlanmaz, iyi bir su elde etmek için gerekli aşamaları sırayla yerine getiren filtreler sistemi olarak tasarlanır. Tek bir filtre ile ideal suya erişim sağlamak da mümkün değildir. Filtre değişim zamanında arıtma işleminin yapıldığı bölgedeki musluk suyu kalitesi, arıtılan su miktarı da filtrelerin ne zaman değiştirileceği üzerinde oldukça etkilidir.

Su Arıtma Filtre Değişimi Fiyatları

Su arıtma filtre fiyatları kullanılan filtrenin kalitesine ve içeriğine göre farklılık göstermektedir. Ayrıca su filtreleri fiyatları kapasiteleri doğrultusunda da değişebilmektedir. Arıtma filtresi tercih ederken dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında arıtılacak suyun sertliği, miktarı gibi faktörler göz önünde bulundurulduğu takdirde su arıtma filtre fiyatları ile ilgili yaklaşık bir kullanım maliyeti çıkarmak mümkün olsa da kesin maliyeti bulmak kolay değildir. Bunun temel nedenlerinden birisi de farklı işlevlerdeki filtrelerin değişim sıklığının da farklı olmasıdır.

Dönemsel kullanım ihtiyaçlarının değişmesi, örneğin yaz aylarında su kullanımının artması gibi faktörler de su arıtma cihazı için yıllık filtre değişim maliyetini kesin olarak çıkarmayı zorlaştıran unsurlar arasında yer almaktadır. Su arıtma filtre fiyatları ile ilgili endişe yaşamamak, filtre değişim zamanları en iyi filtre için en uygun fiyatı bulmakla zaman harcamamak ve her zaman iyi suya erişebilmek için Waternet üyelik sistemini gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Ev tipi su arıtma cihazları başta olmak üzere yaşam alanları için tercih edilecek tüm arıtma cihazlarında ömür boyu garanti sunan ve 6 ayda bir düzenli bakım hizmeti veren Waternet ile hem yıllık maliyetleri kesin bir şekilde hesaplayabilir hem de sürekli güvenilir iyi suya erişebilirsiniz. 

Su Arıtma Cihazı Filtresi Değiştirilmezse Ne Olur?

Su arıtma cihazı filtresi değiştirilmediği zaman temel olarak cihazın görevini yerine getirme performansı azalır ve nihayetinde su arıtma cihazı filtreleme işlemini yapamayacak duruma gelir. Bu aynı zamanda su arıtma cihazı kullanan kişilerin farkında olmadan arıtılmamış musluk suyu içmesi anlamına gelir. Arıtma filtre değişimi yapılmadığı takdirde zaman içerisinde meydana gelme ihtimali olan 3 ciddi sorun vardır. Bunlar suyun filtrelenmemesi, suyun kontamine olması ve su basıncının azalması olarak ifade edilebilir.

Filtrelenmemiş Su

Arıtıcı filtresi olarak tercih edilen farklı filtreler değiştirilmediği takdirde su filtrelenmez. Bu noktada suyun görüntüsü ve tadı başta olmak üzere içeriği değişecektir.

Su Kontamine Olabilir

Filtreler değiştirilmediği zaman bir süre sonra kapasiteleri dolacak ve içlerinde arıtma sürecinde biriken mikroorganizmalar üreyerek suyun kontamine olmasına neden olacaktır.

Su Basıncı Azalır

Su filtreleri değiştirilmedikleri süreçte zaman içerisinde kapasitelerini doldururlar, arıttıkları tortular ve kimyasallar filtrelerin tıkanmasına ve filtrelerden geçen su miktarının azalmasına neden olur. Meydana gelen bu değişimler arıtılmış suyun basıncının düşmesine yol açar. Bir noktadan sonra ise arıtma cihazı işlevini tamamen yitirir ve su akışı durur.

Su arıtma filtreleri değiştirilmedikleri zaman hem sizin hem de değer verdiğiniz insanların sağlığını tehlikeye atacak sorunların gündeme gelmesine neden olabilirler. Bu nedenle hayatın kaynağı olan suya olan erişimin güvenilir ellere emanet edilmesi gerekir. Waternet su arıtma sistemleri konforlu kullanım imkânı sunan, farklı sıcaklıklarda arıtılmış suya erişimi kolaylaştıran sistemler olmaktan çok daha fazlasını sunuyor.

Waternet su arıtma cihazları ile düzenli ve ücretsiz filtre değişimi yapan İyilik Elçileri tarafından planlanan ziyaretler sayesinde her zaman iyi suya erişebilirsiniz. Su arıtma cihazınız ile ilgili bir destek almak istediğiniz anda İyilik Elçileri’ne saniyeler içerisinde ulaşabilirsiniz. Waternet ile siz sadece taze ve temiz içerikli suya erişirsiniz, bu süreç için gerekli olan tüm detayları İyilik Elçileri sizin yerinize düşünür.

Suyun İyilik Hali İle Tanışın

Suyunuzu ücretsiz test etmekten ve ihtiyaçlarınıza uygun uluslararası sertifikalı cihazlarımızın danışmanlığını sunmaktan memnuniyet duyarız.

+90
Contact us

© Copyright 2024 - Tüm hakları Saklıdır