SSS

Faydalı Bilgiler

İletişim

Sağlığınızı Koruyacak En İyi Su Arıtma Cihazı Önerileri

10/11/2022

9 dakika

Sağlığınızı Koruyacak En İyi Su Arıtma Cihazı Önerileri

İçindekiler

Sağlıklı ve temiz suya erişmek hem çok kolay hem de çok zor olabiliyor. Temiz içerikli olduğu düşünülerek tüketilen suların içerisinde sağlık için orta ve uzun vadede zararlı olabilecek mikroplastikler, mikroorganizmalar ve kimyasallar bulunabiliyor. Pet şişelerde ve damacanalarda sunulan içme sularının kalitesi tartışmaya açık, nitekim incelemeler sonucunda güvenle içtiğimiz bu suların sorgulanması gerektiği yönünde veriler sunuluyor.

Güvenli, hoş içimli ve temiz suya her an erişmek isteyenler için arıtılmış su öne çıkan alternatiflerin başında geliyor. En iyi su arıtma cihazı çeşitleri arasından ihtiyaçlara uygun tercihler yapıldığında hem su tüketimi güvenle gerçekleştirilebiliyor hem de yemeklerde kullanılacak temiz suya ulaşım sağlanabiliyor. Bu noktada bilinmesi gereken en iyi arıtma cihazı olarak lanse edilenler arasından en doğru seçimin yapılabilmesinin önemli olduğu.

Gelişen teknoloji ile birlikte birçok farklı su arıtma cihazı arasından tercih yapabilmek mümkün. Ancak tüm cihazlardaki su arıtma aşamaları, su arıtma filtresi sayısı ve cihazlarda kullanılan filtreleme teknolojileri aynı özellikleri taşımıyor. Piyasadaki en iyi su arıtma cihazı sorgulamaları ters osmos teknolojisi barındıran modellerde kesişiyor. Ters osmos teknolojisi, ev tipi su arıtma cihazı ve ofis tipi su arıtma cihazı çeşitlerinde kullanılabiliyor.

En çok tercih edilen su arıtma cihazı modelleri arasından seçim yaparken belirli konulara dikkat edilmesi sayesinde su içme deneyimi güvenli ve keyifli bir hâle gelirken, sağlık için duyulan endişeler de azalabiliyor.

Peki en iyi filtreleme yapan arıtma cihazları arasından seçim yaparken nelere dikkat etmek gerekiyor? İşte detaylar…

Su Arıtma Cihazı Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

En iyi arıtma cihazı alırken doktorların tavsiye ettiği su arıtma cihazı kavramıyla karşılaşılabilir. Bu kavram su arıtma cihazının sahip olduğu filtreleme teknolojisine gönderme yapar. Su arıtma cihazlarında farklı su arıtma filtresi seçenekleri sunulabilir, cihazların su arıtma aşamaları değişebilir. Dolayısıyla dikkat edilmesi gereken temel unsur cihazların sahip olduğu teknolojidir. Günümüzde en gelişmiş su arıtma teknolojisi ters osmos teknolojisidir.

Çok aşamalı filtreleme teknolojisi sayesinde musluk suları, içilebilir temiz ve kaliteli suya dönüştürülebilir. Bu süreçte kimyasal hiçbir işlem gerçekleşmez. Çoklu su arıtma aşamaları sonucunda musluk suyu fiziksel olarak filtrelenir, içerisindeki tortular, kimyasallar, zararlı partiküller ve son dönemde zararları hakkında farkındalığın arttığı mikroplastikler sudan arındırılır. İçimi hoş ve sağlıklı suya ulaşmak isteyenlerin beklentilerini karşılayan en iyi su arıtma cihazı modelleri incelendiğinde, ters osmos teknolojisi ayırt edici bir özellik olarak dikkat çeker. Bu teknolojiyi barındıran su arıtma cihazı yorumları incelendiğinde su arıtma performanslarının yüksekliği hakkında fikir edinilmesi mümkündür.

Su arıtma cihazı alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur cihazdaki filtre sayısı ve bu filtrelerin fonksiyonlarıdır. Filtre hakkında araştırma yapılırken filtrelerin gözenek genişliklerinin de değerlendirilmesi önemlidir. Filtrelerin genişliği su arıtma sürecinin verimliliği üzerinde etkili olacaktır. En iyi su arıtma cihazı seçimi sırasında membran filtrelere sahip olup olmadığına odaklanılmalıdır. Membran su filtresi zar yapısına sahip olduğundan musluk suyundaki inorganik moleküller başarılı bir şekilde filtrelenebilir.

Su arıtma cihazı seçiminde teknoloji ve su arıtma filtresi haricinde filtreleme aşamalarına da dikkat edilmesi önerilir. Temel amaç temiz ve kaliteli içme suyunun elde edilmesi olduğundan filtreleme aşamaları ve sayısı son derece önemli bir değişken olarak değerlendirilmelidir. Filtre sayısı 5 ve 6 olan su arıtma cihazları doğru bir tercih olacaktır.

En iyi su arıtma cihazı arayışında olanlar teknik özellikleri belirledikten sonra kullanım alışkanlıklarını da değerlendirmelidir. Su arıtma cihazları farklı tank kapasitelerine sahip şekilde üretilir. Ev tipi su arıtma cihazı ya da ofis tipi su arıtma cihazı modelleri değişen litrelerde tank kapasitelerine sahip olduğundan ihtiyaç duyulan su miktarının belirlenmesi doğru tercih yapabilmek adına gereklidir.

Tüm bunlara ek olarak su arıtma cihazlarının sahip olduğu ek özelliklerin de göz önünde bulundurulmasında fayda var. Tezgâh altı su arıtma cihazı, tezgah üstü su artırma cihazı, sebil, sensörlü sebil ve metro sebil gibi farklı modellerde üretilen ve farklı tasarımlara sahip olan bu cihazlar hem fonksiyonel hem de estetik anlamda değerlendirildiğinde uzun süreli yüksek bir kullanım memnuniyeti sunacaktır.

Waternet Ters Osmoz Teknolojisine En İyi Su Arıtma Cihazları

Su arıtma cihazlarında ters Osmoz teknolojisine, membran filtrelere yer veren ve çoklu filtreleme aşamaları ile kullanıcılarını güvenli, temiz ve kaliteli su ile buluşturan Waternet, “hayatı iyilikle dolduran” cihazları ile hem ev tipi hem de ofis tipi su arıtma cihazları ile sektörün öncüleri arasında yer alıyor. Gerek tasarımsal nitelikleri gerek teknolojileri ile keyifli bir deneyim sunan su arıtma cihazları sahip oldukları özelliklerle kullanıcıların konforunu maksimize ediyor.

• Ev Tipi Tezgah Altı Su Arıtma Cihazı

Waternet ev tipi tezgah altı su arıtma cihazı 10 litrelik su depolama kapasitesi ile evlerdeki su tüketimi ihtiyacını başarıyla karşılıyor. Günde tam 4 damacana su üretim kapasitesi ile hem içme suyu hem çay ve kahve suyu hem de yemek yaparken ihtiyaç duyulan su gereksinimini başarıyla karşılıyor. Paslanmaz çelik tank ve krom muslukla teslim edilen ev tipi su arıtma cihazı, oda sıcaklığındaki su ihtiyacını kesintisiz karşılıyor. Ters osmos teknolojisine sahip olan su arıtma cihazı 5 aşamalı filtreleme ile musluk suyunu içilebilir hâle getirirken optimum düzeydeki basınç ayarıyla kullanım konforunu artırıyor. Waternet farkıyla 2 yıllık bir sürede 15 adet filtre değişiminin ücretsiz gerçekleşmesi kullanıcı deneyimini iyileştirirken, temiz suya erişimin sürekliliğini mümkün kılıyor.

• Red Dot Tasarım Ödüllü Tezgah Üstü Su Arıtma

Su arıtma cihazları farklılaşan ve mükemmelleşen tasarımları ile tezgâh üzerinde de konumlandırılabiliyor. Şık tasarımı ile mutfak dekorasyonunu tamamlayan Waternet Red Dot Tasarım ödüllü tezgah üstü su arıtma cihazı oda sıcaklığında, soğuk veya sıcak su ihtiyacının tek bir cihazla karşılanmasını sağlıyor. Ters osmos teknolojisi barındıran bu şık su arıtma cihazının tek özelliği sıcak, oda sıcaklığında ya da soğuk su ihtiyacını karşılaması da değil; aynı zamanda ışık sensörlü otomatik uyku ve ekonomik modlarıyla tasarruflu bir kullanım deneyimi sunuyor. Çocuk kilidi sayesinde sıcak su ihtiyacının maksimum güvenlikle sunulmasını mümkün kılarken LED gösterge paneli olası arızalardan suyun sıcaklık ve soğukluk derecelerine dek çeşitli bilgilerden haberdar olunmasını sağlıyor. Günlük 2 damacana su üretim kapasitesi ve 6,5 litre tank kapasitesiyle mutfaklarda yer bulan tezgah üstü su arıtma cihazı sizin de hayatınıza sağlık ve konfor katacak.

• Ters Osmos Teknolojisine Sahip Su Sebili

Kalabalık ailelerin ve ofis ortamında bulunanların ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla özel olarak tasarlanan Waternet su sebili 4 derece soğuk, oda sıcaklığında ve 96 derece sıcak su erişimini mümkün kılıyor. Toplamda 11 litre tank kapasitesi ile günde 5 damacana su üretebilen su arıtma sebili ekonomik modu ile tasarruflu bir kullanım sağlıyor. Sıcak su nedeniyle yaşanabilecek kazaların engellenmesi adına kilit mekanizması bulunan sebilin, sıcak ve/veya soğuk su tercihinin kapatılması mümkün. 115 cm yüksekliğe, 26 cm genişliğe ve 44,8 cm derinliğe sahip olan su sebili en dar alanlarda bile rahatlıkla konumlandırılabiliyor.

• Dokunmak Yok: Sensörlü Su Sebili

Waternet imzalı sensörlü su sebili, ofis ortamlarında da kalabalık ailelerin yaşadığı evlerde de sunduğu konfor ile öne çıkan su arıtma cihazlarından. Sıcak suyun yol açabileceği kazalara karşı güvenlik kilidi bulunan Waternet sensörlü su sebili toplamda 11 litrelik tank kapasitesine sahip. Günlük 5 damacana su üretilebilen model hem sıcak hem soğuk hem de oda sıcaklığında suya erişimi mümkün kılıyor. Sıcak ve/veya soğuk modun kapatılabilmesi özelleşen ihtiyaçların eksiksiz karşılanmasını sağlarken ters osmos teknolojisiyle arıtılan temiz ve kaliteli suya ulaşmak için dokunmaya dahi gerek kalmıyor.

• Ters Osmoz Filtreli Metro Su Sebili

Tam 21,5 litre tank kapasitesi ile ortak alanlarda, kalabalık evlerde ve ofislerde yer bulan Waternet Metro su sebili 3,5 litrelik sıcak, 6 litrelik soğuk ve 11,5 litrelik oda sıcaklığında su ihtiyacını karşılamak üzere özel olarak tasarlandı. Günlük 5 damacana su üretimini gerçekleştirebilen ürün, sıcak su kilidi sayesinde güvenli bir deneyim sunuyor. Sıcak ve soğuk suyun kapatılabilmesi kullanım tercihlerinin özelleştirilmesini mümkün kılıyor.Ters Osmoz teknolojisine sahip olan Metro Sebil sağlıklı ve konforlu bir yaşam sunuyor.

Tüm Waternet su arıtma cihazları için bakım süreçleri ücretsiz gerçekleştirilir. Filtre değişim zamanları Waternet tarafından takip edildiği için temiz ve kaliteli suya kesintisiz bir erişim sağlanması mümkündür. Filtreleme performansının her zaman üst düzeyde olmasının sağlıklı suya erişim bakımından kritik öneme sahip olduğu felsefesiyle hareket eden Waternet, değişim sürelerini belirlerken maksimum su tüketimini göz önünde bulunduruyor. Üstelik Waternet kalitesi ile tanışmak için cihaza yatırım maliyetinin ayrılması da gerekmiyor, aylık üyelik bedeli ile sağlıklı su tüketiminin avantajları deneyimlenebiliyor. Siz de en iyi su arıtma cihazı modelleri arasından seçim yapmak için Waternet ile iletişime geçebilirsiniz.

Arıtılmış Su Sağlıklı Mı?

En gelişmiş su arıtma teknolojisi olan ters Osmoz teknolojisi barındıran, gelişmiş membran filtrelerin kullanıldığı 5 – 6 aşamalı su arıtma sürecine sahip olan en iyi su arıtma cihazı çeşitleri sağlıklı arıtılmış su sunabilir.

>Su Arıtma Cihazları Kaç Aşamalıdır?

Su arıtma aşamaları, cihaz özelinde değişiklik gösterebilir. Piyasadaki en iyi su arıtma cihazı olarak öne çıkarılan cihazlardaki arıtma aşamalarının sayısı 3 ile 9 arasında değişebilmekle birlikte ideal su arıtma aşama sayısının, kaliteli membran filtre kullanılması hâlinde 5 ile 6 arasında olduğu bilinmektedir. Az aşamalı cihazlar suyun yeterince filtrelenememesine neden olurken, çok fazla kademe barındıranlar sudaki yararlı maddelerin ortadan kalkmasına yol açabilir.

En Kaliteli Su Arıtma Filtreleri Hangileri?

Su arıtma filtresi kalitesi, filtrenin geçirgenliği ile yakından ilgilidir. Filtrelerin, sudaki zararlı molekülleri filtreleyecek özellikte olması gerekir. Günümüzde en gelişmiş filtreler membran filtrelerdir. Seçici geçirgen özelliğe sahip olan bu filtreler sudaki zararlı maddelerin başarıyla ayrıştırılmasını sağlar. Ters osmoz teknolojisi barındıran Waternet su arıtma cihazlarının tamamında membran filtre kullanılmaktadır.

Su Arıtma Cihazı Kaç Litre Olmalı?

Bu sorunun yanıtı değişiklik gösterebilir. Su arıtma cihazı kapasiteleri farklılık gösterdiği için kapasite seçimi sırasında kullanım alışkanlıkları değerlendirilmelidir. Az nüfuslu evlerde 10 litre su depolama kapasitesine sahip olan ev tipi su arıtma cihazı modelleri tüm ihtiyaçları karşılayabilirken kalabalık evler ya da ofis ortamları söz konusu olduğunda bu kapasite artış gösterebilir. Nitekim Waternet ofis tipi su arıtma cihazlarının kapasiteleri 21,5 litreye kadar çıkabilmektedir. Tank kapasitesi kadar temiz su üretim kapasitesi de önemli bir değişkendir. Bu nedenle seçim yaparken ihtiyaçların önceliklendirilmesi memnuniyet hissedilen tercihler yapılmasını sağlayabilir.

Suyun İyilik Hali İle Tanışın

Suyunuzu ücretsiz test etmekten ve ihtiyaçlarınıza uygun uluslararası sertifikalı cihazlarımızın danışmanlığını sunmaktan memnuniyet duyarız.

+90
Contact us

© Copyright 2024 - Tüm hakları Saklıdır