SSS

Faydalı Bilgiler

İletişim

Su Arıtmalı Sebil Nedir, Nasıl Çalışır?

09/03/2022

6 dakika

Su Arıtmalı Sebil Nedir, Nasıl Çalışır?

İçindekiler

Su sebilleri hem evlerde hem de ofislerde yaşamı kolaylaştırmaları ile öne çıkan beyaz eşyalardandır. İstendiği zaman sıcak ve soğuk suya erişimi sağlayan su sebilleri günümüzde arıtmalı özellikte üretilebilmektedir. Su arıtmalı su sebili kullanımı sunduğu konfor ve kaliteli suya kesintisiz erişimi mümkün kılması ile yaşam ve çalışma alanlarının vazgeçilmezlerinden olmuştur.

Siz de dilediğiniz zaman soğuk, dilediğiniz zaman sıcak, dilediğiniz zaman ise oda sıcaklığında kaliteli, temiz ve taze suya erişmek için en iyi arıtmalı su sebili modelleri arasında seçim yapabilirsiniz. Su arıtmalı sebil ile günlük su tüketiminizi ideal seviyede tutabilir, gününüze enerji katacak sıcak içecekleri beklemeden hazırlayabilir, sıcak yaz günlerinde su soğutma telaşını geride bırakabilirsiniz. Su sebili faydalarını maksimize eden sebil tipi su arıtma cihazı ile yeni bir deneyim yaşayabilirsiniz. “Nasıl?” derseniz, sebil şeklinde su arıtma cihazı modelleri ile ilgili detayları yazımızda keşfedebilirsiniz. 

Sebil Nedir?

Su sebili, en basit şekilde ifade etmek gerekirse su dağıtımı amacı doğrultusunda tasarlanan bir cihaz olarak tanımlanabilir. Su sebili çalışma prensibi tercih edilen ürüne bağlı olarak farklılık gösterebilir ve bu ürünlerin su temini farklı kaynaklardan sağlanabilir.

Standart su sebillerinde su dağıtımı üst kısımlarına damacana takılması yolu ile gerçekleşir. Bazı su sebillerinde damacananın gizlendiği bir tasarıma rastlanır. Su sebilleri genellikle suyu hem ısıtacak hem de soğutacak haznelere sahip olur. Kimi ürünlerin yalnızca soğuk su vermesi de mümkündür. Arıtmaya bağlanan su sebili modelleri son dönemde popülerliğini artırmaktadır. Kaliteli ve temiz suya erişimin süreklilik kazanmasını sağlayan sebilli su arıtma cihazı çeşitleri geniş bir çeşitlilikte karşımıza çıkar. 

Sebil Nasıl Çalışır?

Su sebili geleneksel olarak basit bir prensiple çalışır. Suyu bir kaynaktan çeker ve sahip olduğu hazneler varsa bu haznelere suyu doldurur. Haznenin özelliğine göre su ısıtılabilir ve/veya soğutulabilir. Sensörsüz su sebili modellerinde su almak için mekanizmanın fiziksel olarak devreye sokulması gerekirken sensörlü su sebili modellerinde bardağın sebil musluğunun altına yerleştirilmesi yeterlidir.

Su sebili çalışma prensibi söz konusu olduğunda sebilin suyu temin ettiği kaynağın önemli bir değişken olduğunun unutulmaması gerekir. Damacanaların ters bir şekilde üst kısma yerleştirildiği su sebillerinde kesintisiz bir kullanım söz konusu değildir. Şebeke suyuna bağlanabilenler ise her daim su dağıtımı yapabilmektedir. Günümüzde sebil tipi su arıtma cihazı modelleri suyu sahip olduğu teknoloji doğrultusunda hem arıtır hem de sıcak ve soğuk su ile istenildiği an buluşulmasını sağlar.

Arıtmalı Su Sebili Nedir?

Su arıtma ve sebil fonksiyonlarını aynı anda sunan beyaz eşyalar arıtmalı su sebili olarak adlandırılır. Su sebili arıtma fonksiyonuna sahip olduğunda her daim kaliteli ve temiz suya erişim sağlanabilmesinin yanı sıra sıcak ve soğuk su ihtiyacının da anlık olarak karşılanması mümkün olur.

Arıtmalı su sebilleri sayesinde sıcak yaz günlerinde buzdolabında su soğutma gereksinimi ortadan kalkar, her daim ideal soğuklukta su içmenin keyfi yaşanabilir. Su sebili arıtma cihazı aynı zamanda sıcak su temin edilmesini de sağladığından dört mevsim sıcak su ile hazırlanan içecekler hızlı bir şekilde servis edilebilir. Su arıtmalı su sebili modellerinin sunduğu konfor neticesinde bu cihazların fiyatları sıklıkla merak edilir. Arıtmalı su sebili fiyatları cihazların kapasitesine, arıtma teknolojisine, kalitesine ve özelliklerine göre değişiklik gösterebilir. 

Arıtmalı Su Sebili Teknolojisi

Waternet sebil su arıtma cihazı su arıtma prensibi sayesinde güvenli ve sağlıklı içme suyu ile buluşmak isteyenlere keyifli bir deneyim yaşatmaktadır. Ters osmoz teknolojisine sahip Waternet su arıtma cihazları ve Waternet su arıtma özellikli sebil modelleri sudaki ağır materyalleri, kimyasalları, zararlı partikülleri ve mikroorganizmaları fiziksel olarak sudan temizler. Üstelik bu detaylı temizliği özel filtreleme sistemi ile gerçekleştirir.

Waternet su arıtma sistemleri en az beş aşamalı filtrelemeye sahiptir. Altı aşamalı filtrelemede farklı olan ek seramik filtre aşamasıdır. Seramik filtre aşamasında hazne içerisindeki sudaki mikroorganizma oluşumu engellenir ve suyun taze kalması sağlanır. İlk beş aşama Waternet su arıtma cihazlarının tamamında bulunur.

İlk filtreleme sırasında su içerisindeki küf, tortu ve pas gibi parçacıklar filtrelenir. Filtrelenen su ikinci aşamada karbon filtre sayesinde içindeki kimyasallardan ve organik maddelerden arındırılır. Üçüncü filtre membran filtredir. Bu filtreleme aşamasında ters osmoz teknolojisi devreye girer ve su fiziksel olarak yüksek basınçla içesindeki bakterilerden, virüslerden, ağır metallerden ve mikroorganizmalardan ayrıştırılır. Dördüncü aşamada su tekrar karbon filtreden geçer ve içerisinde kimyasal kalmış olması hâlinde bu aşamada kimyasallardan tamamen arındırılır. Beşinci aşamada ise iyileştirici filtre sayesinde suyun tat ve koku bakımından iyileştirilmesi sağlanır.

Tüm bu avantajları sensörlü ve sensörsüz su arıtma sebili modellerinde bir arada sunan Waternet, suyun iyi hâliyle buluşulmasını sağlar.

Waternet su arıtma ve sebil fonksiyonlarını bir arada sunan en iyi arıtmalı su sebili modelleri ile dikkat çekici bir konfor ve fonksiyonellik sunar. Oda sıcaklığında, 4 derece soğuk ve 96 derece sıcak olmak üzere suyu üç farklı sıcaklıkta sunan Waternet sebil su arıtma cihazı kalabalık aileler ve ofisler tarafından en sık tercih edilen modellerden biridir. Sıcak sudan yanmaya karşı koruma sağlayan kilidi ile çocukların bulunduğu yerlerde de güvenle tercih edilebilen arıtmalı su sebili 11 litre tank kapasitesine sahiptir. Günde 5, aylık 150 damacana su üretebilmesi ile yoğun su ihtiyacının kolaylıkla karşılanmasını sağlar. Sıcak ve/veya soğuk su tercihinin kapatılabilmesi öne çıkan avantajlarındandır.

Waternet markalı bir diğer su sebilli arıtma cihazı sensörlüdür. Sensörlü sebil tipi su arıtma cihazı 5 damacana günlük su üretim kapasitesi ile hem kalabalık evler hem de ofisler için doğru tercihlerden biridir. 2 litre sıcak, 3 litre soğuk ve 6 litre oda sıcaklığında olmak üzere toplamda 11 litre tank kapasitesine sahip olan arıtmalı su sebili sıcak su yanmalarına karşı kilit fonksiyonu ile güvenli bir kullanım deneyimi sunar.

Siz de temiz, lezzetli, kaliteli ve taze su ile buluşmak isterseniz Waternet arıtmalı su sebili fiyatları ile ilgili bizlerle iletişime geçebilir, avantajlı üyelik tekliflerimizden yararlanabilirsiniz.

Arıtmalı Su Sebili Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Arıtmalı su sebili alırken dikkat edilmesi gereken öncelikli unsur su arıtma teknolojisidir. Temiz ve kaliteli su kriterlerinin karşılanmasını sağlayan bir teknoloji barındırdığından emin olunan cihazlara yönelmek önemlidir. Bu kapsamda ters osmoz teknolojisinin en gelişmiş su arıtma teknolojisi olduğu bilinmelidir. Teknolojiye ek olarak filtre sayısının sorgulanması elde edilecek verimlilik bakımından gereklidir.

Su sebili arıtmalı cihaz modelleri arasından seçim yaparken tank kapasitesi değerlendirilmesi gereken bir diğer konudur. Sebilin hem sıcak hem soğuk hem de oda sıcaklığında suya erişimi sağlaması dört mevsim büyük bir konforla buluşulması anlamına gelir.

Su arıtmalı sebil seçiminde bir diğer önemli husus sıcak su yanmalarına karşı koruyucu bir güvenlik mekanizmasının bulunmasıdır. Böylece özellikle çocukların güvenli bir su içme deneyimi yaşamaları sağlanabilir.

Su arıtmalı su sebili seçimi sırasında filtre değişimi hizmeti ve garanti süresi gibi koşullara da dikkat edilmesi önerilir. Böylece kaliteli ve temiz suya her daim sorunsuz şekilde erişmek mümkün olabilir.

Suyun İyilik Hali İle Tanışın

Suyunuzu ücretsiz test etmekten ve ihtiyaçlarınıza uygun uluslararası sertifikalı cihazlarımızın danışmanlığını sunmaktan memnuniyet duyarız.

+90
Contact us

© Copyright 2024 - Tüm hakları Saklıdır