Waternet Teknolojisi

Ters Osmoz Teknolojisi

Ters Osmoz Teknolojisi

Temiz su içebilmek için dünyayı iyileştirmeliyiz.

Çünkü gezegenimizin su döngüsü kirlendi…

Suyun sabit döngüsünde değişiklik olmadığı sürece, dünyadaki su miktarı değişmez. Okyanuslar, nehirler ve göllerden buharlaşan su, bulutların yardımıyla taze yağmur olarak yağar ve bu döngü devam ettiği sürece de suyun miktarı aynı kalır.

Dünyadaki kirliliğin bugün dev boyutlara ulaşması, bu kusursuz döngüyü yetersiz kıldı. Havaya veya doğrudan suya karışan kirlilik, atmosfere karışan dumanlar hem buharlaşan suyun hem de yağmurun temizliğini bozdu.

İnsanlar temiz içme suyuna ulaşabilsin diye arıtma teknolojileri geliştirildi, su arıtma cihazları bir ihtiyaca dönüştü hatta evin bir parçası oldu. Dünya, doğaya ve tüm canlılara saygılı bir sisteme kavuştu.

Waternet tüm cihazlarında, temiz suyu elde etmek için en güvenilir teknolojileri kullandı ve iyi suyu herkese ulaştırmayı kendine görev edindi.

01

Waternet’te fazlası var…

Ters Osmoz teknolojisinde farklı aşamalardan oluşan filtreleme sistemi bulunur. Filtre aşamaları piyasadaki cihaz ve markalarda farklı adetlerde karşınıza çıkar. En az 5 aşamalı olması gereken filtreleme sistemi, Waternet’te tam 6 aşamalıdır.

Bu filtrelerin hepsi, dünyaca kabul edilmiş sertifikalara sahiptir.

Ücretsiz Teklif Al
01

Ters Osmoz nedir?

Ters Osmoz (Reverse Osmosis), ilk ortaya çıktığında, gemilerde içme suyu üretmeye yarıyordu fakat teknolojinin ilerlemesiyle evlerimize girmeyi başardı.

Bu teknoloji, ağır metalleri içme suyu elde etmek için arıtabilen tek teknolojidir. Kesinlikle kimyasal bir dokunuş olmadan, arıtmayı fiziksel işlemle yapan bir yöntemdir.

Ücretsiz Teklif Al

Ters Osmoz çalışma prensibi nasıldır?

Ters Osmoz süreci, filtre edilmemiş suyun basınç uygulanarak yarı geçirgen zardan geçirilerek filtrelenmesi işlemi olarak da tanımlanabilir. Tamamen doğal bir yöntemdir. Ters Osmoz teknolojisinde membran filtre kullanılır. Membran, bilim dünyasında hücre zarı, su arıtma teknolojisinde ise seçici geçirgen ya da ayırıcı madde anlamına gelir. Yapılan bu işlem sırasında su molekülleri ve bazı inorganik moleküller membran filtre üzerinde bulunan gözeneklerden geçebilirken, suyun içindeki zararlı ve kirletici maddelerin çoğu bu gözeneklerden geçemez ve su konsantre su olarak dışarı atılır. Yapılan bu işlem diğer filtreleme yöntemlerine göre istenen kapasitede çok daha iyi su kalitesi elde etmeye olanak sağlar.

Ters Osmoz teknolojisinde su arıtma işlemi, her biri farklı gözenek çaplarına sahip filtreler tarafından gerçekleştirilir.

Ters Osmoz Teknolojisi
Sertifikalarımız ve Kalite Belgelerimiz
Sertifikalarımız ve Kalite Belgelerimiz
National Sanitation Foundation

Su, gıda, çevre ve tüketici ürünlerinin sağlık, hijyen ve temizlik standartlarının belirlenmesinde ve sertifikalandırılmasında yetkin, bağımsız, uluslararası en üst otoritedir.

Water Quality Association, Gold Seal, Altın Mühür
Water Quality Association, Gold Seal, Altın Mühür

Evsel, ticari, endüstriyel, ve diğer su arıtma sektörlerini temsil eden kar amacı gütmeyen uluslararası bir dernektir. WQA bağımsız sertifikalandırma konusunda dünyanın en saygın ve güvenilir kurumudur.

Reddot Design Award, Tasarım Ödülü
Reddot Design Award, Tasarım Ödülü

Dünya çapında verilen en kapsamlı ve en prestijli tasarım ödülüdür. Set Üstü cihazımız Reddot Tasarım Ödülü sahibidir.

CE
CE

Avrupa Birliği'nin teknik mevzuat uyumu içerisinde ürünlerin AB'nin ilgili direktiflerine uygun olduğunu ve gerekli bütün uygunluk değerlendirme faaliyetlerinden geçtiğini gösterir.

ÜCRETSİZ TEKLİF AL

Talebiniz Alındı

Sağlıklı Suya Ulaşmanıza Az Kaldı, En Kısa Sürede Sizinle İletişime Geçeceğiz.

Evim için İşyerim için