Görselliği İle Etkileyen Suyla İlgili FilmlerSuyun başrolde olduğu filmlerin izleyici üzerinde çok daha derin bir etkisi olduğu kesin. Belki film seçerken oyuncular, yönetmen, senaryo gibi etkiler sizi daha çok etkiliyor olabilir ama suyla ilgili veya suda geçen filmleri izlemek her zaman gizemli ve heyecanlı olmuştur. Hayatımızda bu kadar önemli yer kaplayan suyun, başrolde olduğu en etkileyici filmleri seçtik;

1. Life Of Pi – Pi’nin Yaşamı

Etkileyici kelimesi Life Of Pi için eksik kalabilir çünkü hem heyecanı hem görsel başarısı hem de senaryonun çarpıcılığı ile Life Of Pi, aklınızı başınızdan alacak bir film olacak. Filmde bir çocuğun, bir kaplan ile küçücük bir kayıkta, okyanusun ortasında mahsur kalmasını izliyoruz. Yani sadece bir kaplan, okyanus ve bir çocuk var ekranda. Bir de tadına doyamayacağınız görsel efektler. Life Of Pi aynı zamanda suyun ortasında susuzluğu anlatıyor. İzlerken ağzınız kuruyabilir.

2. Pirates Of The Carrebian – Karayip Korsanları Serisi

Johnny Depp’in kariyerinin zirvesi olan Jack Sparrow ile kimse anlaşamaz. Çünkü onun istediği tek şey suda olmak ve suyla anlaşmak. Bu çatlak korsanın yıllardır bizi ekranlara bağlayan hikayelerini anlatan Karayip Korsanları filminin esas başvurusu aslında su! Deniz savaşları, aşk, macera ne ararsanız Karayip Korsanları serisinde bulacaksınız.

3. Blackfish

Blackfish izleyebileceğiniz en etkileyici belgesellerden biri. Katil balinaların evlerinden koparılıp, gösterilerde kullanılmasını ve içlerindeki katilin uyandırılmasını anlatıyor. Tek istedikleri su ve özgürlük olan balinaların hikayesi uzun süre aklınızdan çıkmayacak.

4. The Impossible

Tsunami felaketini konu alan The Impossible, Tayland’a tatile giden bir ailenin yaşadıklarını, çarpıcı ve etkileyici bir şekilde karşımıza çıkarıyor. Naomi Watts’a Oscar adaylığı getiren film suyun yapabileceklerini çok net bir şekilde anlatıyor.

5. Interstellar

Christopher Nolan’ın tüm dünyayı yerinden oynatan filmi Interstellar sudan bahsetmese de aslında dünyadaki kuraklığın ve gelecekte başımıza gelebilecek korkunç hikayelerin etrafında gelişiyor. Tüm dünyayı toz kaplaması ve besinsiz kalmanın tek bir sebebi var o da susuzluk ve kuraklık.  Bu yüzden filmde başrolde su var.