Çalışırken Su İçmeyi Hatırlamanın YollarıKendinize ve vücudunuza yapabileceğiniz en güzel şey su içmek. Gün içinde bunu ne kadar çok yaparsanız, vücut sağlığınız ve zihinsel yetenekleriniz aynı ölçüde fayda görür. Çalışırken su içmeyi unutmak modern çağ insanlarının en büyük sorunlarının başında geliyor. Yoğun ve stresli iş hayatı, kahvenin çekiciliği ve masa başında oturmanın tekdüzeliği su içmeyi unutmamıza neden oluyor. Fakat bunun da çözümleri var. İşte çalışırken kendinize su içmeyi hatırlatmanın yolları;

1- Geçiş noktalarına büyük bardak su ekleyin

Sabah uyandığınız zaman, evden çıkmadan önce, işe gelip masanıza oturduğunuz an gibi günün geçiş noktalarına bir bardak su ekleyin. Kendinizi daha iyi hissedecek ve diğer içeceklere aslında hiç ihtiyacınız olmadığını göreceksiniz. Elbette sabah kahvenizi içebilirsiniz ama suyu bu şekilde günlük rutininize yerleştirmeniz, daha fazla su içmenizi ve unutmamanızı sağlayacaktır. 

2- Ulaşılabilir olmalı 

Su içmek için kendinize özel bir bardak veya şişe alın ve masanıza koyun. Suya ulaşmak bu şekilde daha kolay olacaktır. Suyun sürekli gözünüzün önünde olması, daha çok su içmenizi sağlar. 

3- Mobil uygulamalar

Teknoloji, daha çok su içmeniz için çareler üretiyor. Mobil cihazınıza indirebileceğiniz Waternet uygulaması, size su içmeyi hatırlattığı gibi ne kadar içmeniz gerektiğini de gösteriyor.  

4- Meyve ve limon parçaları

Önce meyveleri doğrayıp dondurun ve daha sonra suyunuzun içine buz koymak yerine onları koyun. Lezzeti karşısında büyülenecek ve su içmeyi asla unutmayacaksınız. 

5- Hedef belirleyin

Ofiste her sabah not alıyorsunuz. Bu notların arasına içmek istediğiniz su miktarını da belirtin ve hedef belirleyin. Notlarınıza her baktığınızda içmeniz gereken su miktarıyla karşılaşıp, su içmeyi hatırlayacaksınız. Bu notları telefonunuza, bilgisayarınıza da ekleyebilirsiniz. 

6- İş arkadaşlarınızdan yararlanın

İş arkadaşlarınızı bir şeyler içerken gördüğünüz zaman, aklınıza hemen suyu getirin ve o an için. Ayrıca iş arkadaşlarınızla iddiaya girebilir ve su içmek için daha çok sebep yaratabilirsiniz. 

7- Yanınızda her zaman su bulundurun

Çantanızda taşıdığınız suyun size faydası büyük olacaktır. Canınız bir şey istediği her an çantanızdaki suya uzanın ve için. Böylece hem zararsız şeyler yemekten ve içmekten kurtulur hem de su ihtiyacınızı giderirsiniz.